Apostolstwo mediów wiąże się zarówno z bezpośrednią ewangelizacją, jak i z rozpowszechnianiem wszystkiego co dobre i prawdziwe. Przypomniał o tym Benedykt XVI, spotykając się z uczestnikami sesji plenarnej Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu.
Papież zwrócił uwagę, że już w soborowym dekrecie Inter Mirífica Kościół uznał ogromny wpływ mediów na kształtowanie ludzkich umysłów i sposobu myślenia. Dziś, po 40 latach, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z pilnej potrzeby wykorzystania tego potężnego wpływu dla dobra całej ludzkości. Ojciec święty wskazał na szczególną wagę popierania życia małżeńskiego i rodzinnego, które jest podstawą każdej kultury i społeczeństwa.
„We współpracy z rodzicami środki społecznego przekazu i agencje widowiskowe mogą służyć pomocą w trudnym, choć dającym ogromną satysfakcję powołaniu do wychowywania dzieci" - mówił papież. "Będą to czynić, ukazując budujące wzorce ludzkiego życia i miłości. Jakże to dla nas wszystkich przygnębiające i destruktywne, gdy dzieje się coś przeciwnego! Czyż serc nie rozdziera ból, kiedy naszej młodzieży narzuca się zubożone albo fałszywe wyrazy miłości, wystawiające na pośmiewisko daną przez Boga godność osoby ludzkiej i podważające dobro rodziny?
Zachęcam was do podjęcia nowych wysiłków, by nieść pomoc pracownikom świata mediów w szerzeniu dobra i prawdy, zwłaszcza gdy chodzi o sens życia ludzkiego i społecznego. Pomagajcie im też piętnować fałsz, a zwłaszcza szkodliwe tendencje, niszczące tkankę społeczeństwa godnego osoby ludzkiej” - zachęcił Benedykt XVI uczestników sesji plenarnej Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.