Niemcy: Szczegóły papieskiego pobytu w Bawarii

Metropolita Monachium i Fryzyngi kardynał Friedrich Wetter ujawnił szczegóły wizyty Benedykta XVI w Bawarii.

Podczas odsłonięcia reliefu Benedykta XVI w monachijskiej katedrze miejscowy ordynariusz podkreślił, że ojca świętego łączą głębokie związki z jego rodzinną diecezją, którą kierował w latach 1977-1982. Benedykt XVI odwiedzi Bawarię w dniach 10-15 września tego roku.

Podczas pobytu w Monachium 10 września Benedykt XVI odprawi Mszę św. na terenie Nowych Targów. Te rozległe tereny mogą pomieścić kilkaset tysięcy ludzi. Zdaniem monachijskiej kurii metropolitalnej będzie to w tym czasie jedyne tak rozległe miejsce w obrębie bawarskiej stolicy. W ten sposób liczne rzesze pielgrzymów będą miały okazję uczestniczenia w Mszy św. sprawowanej przez Papieża. Kardynał Wetter wyjaśnił, że inny rozległy teren Theresienwiese, gdzie w 1980 roku podczas swojej pierwszej wizyty w Niemczech z półmilionową rzeszą pielgrzymów spotkał się Jan Paweł II, tym razem nie wchodzi w grę, ponieważ tuż po papieskiej wizycie 16 września rozpoczyna się tam tradycyjne święto piwa, tzw. Oktoberfest.

Kardynał Wetter dodał, że 10 września po południu odbędzie się spotkanie z Papieżem w monachijskiej katedrze Najświętszej Marii Panny. Ojciec Święty odwiedzi również Regensburg, sanktuarium Altötting a także miejsce swojego urodzenia, miasteczko Marktl nad rzeką Inn.

«« | « | 1 | » | »»