Prawie pewny termin pielgrzymki Papieża

Jak podało radio RMF FM znane są nieoficjalne, choć pewne, daty wizyty papieża Benedykta XVI w Polsce.

Benedykt XVI odwiedzi Polskę w dniach 25 - 28 maja.

Według RMF papieska pielgrzymka rozpocznie się w Warszawie – w czwartek 25 maja. W stolicy Benedykt XVI spotka się z prezydentem, premierem i częścią episkopatu. Potem pojedzie na południe Polski; odwiedzi m.in. Wadowice – rodzinne miasto Jana Pawła II.

W planach Benedykt XVI ma także wizytę w Częstochowie i Oświęcimiu. Na końcu zawita do Krakowa. Ta część pielgrzymki będzie bardzo rozbudowana: papież ma się pojawić na Wawelu, gdzie podobnie jak jego poprzednik będzie się modlić przed relikwiami św. Stanisława; Benedykt XVI odwiedzi także sanktuarium w Łagiewnikach oraz odprawi mszę na Błoniach - spodziewanych jest ponad milion wiernych.

Do Rzymu papież odleci 28 maja w niedzielę z lotniska w Balicach.

Trwają już przygotowania do tej wizyty. Przedstawiciele m.in. Episkopatu i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wizytują miejsca, które miałby odwiedzić papież Benedykt XVI podczas planowanej pielgrzymki. Wśród uczestników objazdu są m.in. wiceszef MSWiA Władysław Stasiak (nadzorujący w resorcie służby mundurowe) oraz komendant główny policji Marek Bieńkowski.

W poniedziałek zespół był w Częstochowie, dzisiaj mają obejrzeć w Krakowie ewentualne miejsca, które miałby odwiedzić Benedykt XVI m.in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, krakowskie Błonia, Oświęcim i Wadowice.

Według informacji uzyskanych przez PAP, objazd ma charakter wstępny, a jego celem jest zaplanowanie trasy pielgrzymki papieża, m.in. przed wizytą w Polsce (10 stycznia) przedstawicieli Watykanu.

W związku z zapowiadaną pielgrzymką, premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał rządowy zespół do spraw przygotowania wizyty papieża w Polsce. Jego prace nadzoruje wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn. W skład zespołu wchodzą m.in. przedstawiciele kancelarii premiera, resortów - transportu, zdrowia, finansów i spraw zagranicznych.

Do szóstego stycznia członkowie zespołu mają opracować informacje dotyczące celów, wydatków i potrzeb ich resortów związanych z zapowiadaną pielgrzymką.

«« | « | 1 | » | »»