Włochy: Komiks o Janie Pawle II

Swoisty komiks o życiu Jana Pawła II ukaże się w czwartek nakładem włoskiego wydawnictwa Piemme.

Wstęp do obrazkowej biografii polskiego papieża napisał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Josu Saraiva Martins.

Książka z 90 obrazkowymi historiami przeznaczona jest dla dzieci, które - jak podkreślił w przedmowie kardynał Martins - były świadkami ostatnich lat życia Jana Pawła II i oddały mu hołd w kwietniu tego roku, ale nie mogą, z racji swego wieku, pamiętać jego pontyfikatu i wiedzą niewiele o jego młodości i krakowskich latach.

Autorami rysunków są mistrzowie komiksu Alessandro Mainardi, Werner Maresta i Federico Pietrobon.

Historię otwiera i kończy wspomnienie dnia wyboru Jana Pawła II 16 października 1978 roku. Zawarte są w niej także najważniejsze wydarzenia jego dzieciństwa takie, jak śmierć matki oraz młodości w latach drugiej wojny światowej.

W książce odnotowano również między innymi pierwszą podróż papieża do Polski, zamach na Placu świętego Piotra oraz wizytę przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, gdy Jan Paweł II włożył w mur karteczkę z modlitwą. Mowa jest także o postępującej chorobie i pierwszym żarcie papieża na jej temat, gdy wyraził wątpliwość, czy jeszcze kiedykolwiek lekarze pozwolą mu pojeździć na nartach.

Każde wydarzenie opatrzone jest fragmentem papieskich wystąpień. Są także ostatnie słowa wypowiedziane tuż przed śmiercią: "Pozwólcie mi odejść do domu Pana".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg