Kraków: Papieska fundacja "Nie lękajcie się"

Centrum pamięci twórczej Jana Pawła II utworzone zostanie w ramach Fundacji "Nie lękajcie się", którą powoła Archidiecezja Krakowska i jej metropolita ks. abp Stanisław Dziwisz.

Publikujemy treść komunikatu rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej, w tej sprawie:

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY FUNDACJI "NIE LĘKAJCIE SIĘ"

Archidiecezja Krakowska i jej metropolita Ksiądz Arcybiskup Stanisław Dziwisz postanawia powołać fundację, ażeby realizowała wspólne zamierzenia, czyli zamierzenia Polski i ludzi dobrej woli ze świata. Fundacja będzie nosić nazwę "NIE LĘKAJCIE SIĘ".

Na czele fundacji stanie prof. Andrzej Zoll. W Radzie Patronackiej zasiądzie kardynał Franciszek Macharski i wybitne postacie z kraju i ze świata. Bieżącą działalnością fundacji zajmie się zarząd, a kontrolować go będzie komisja rewizyjna. Zarząd i komisja złożone będą ze specjalistów od bankowości, prawa i zarządzania. Rada Programowa zajmie się szczegółami całej koncepcji działalności fundacji. Będzie podpowiadać plany jej działania.

Chcemy, aby fundacja była dziełem wszystkich Polaków, zwłaszcza tych, którzy utożsamiają się z głoszonymi przez Jana Pawła II wartościami ponadczasowymi. Chodzi o stworzenie centrum pamięci twórczej Jana Pawła II. Będzie ono nie tylko hołdem złożonym zmarłemu papieżowi, ale także aktem wdzięczności dla Niego. Z tej racji istnieje pragnienie, aby w Łagiewnikach w widzialnym i namacalnym znaku utrwalić świadectwo Ojca Świętego.

Archidiecezja Krakowska i jej metropolita Ksiądz Arcybiskup Stanisław Dziwisz pragnie w ten sposób utrwalać spuściznę Jana Pawła II i po raz kolejny sprawić, że Jego osoba zjednoczy ludzi różnych wyznań i narodowości wokół wspólnego dobra.

Ks. Dr Robert Nęcek
Rzecznik Prasowy Archidiecezji Krakowskiej

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama