"Wielki Tydzień" oczyma dziennikarskich sław

Dni agonii i żałoby po śmierci Jana Pawła II to temat wywiadów ze znanymi polskimi dziennikarzami, które zostały opublikowane w książce pt. "Papieski Wielki Tydzień".

Rozmówcami byli byli: Kamil Durczok, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Marcin Król, Grzegorz Miecugow, Justyna Pochanke, Jacek Żakowski, Grażyna Torbicka, Bogdan Rymanowski, Iwona Schymalla, Adam Szostkiewicz, Witold Kołodziejski i Marcin Przeciszewski. Wywiady z nimi przeprowadził dziennikarz Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia Marcin Witan. Książkę wydała Księgarnia Św. Jacka.

“Sceptycznie odnoszę się do prawdy głoszącej, że człowiek nie umiera, a przenosi się do innego świata. Ale dzięki odejściu papieża uwierzyłem, że to jest prawda, że śmierć nie musi być końcem” – wyznał redaktor naczelny “Wprost” Marek Król.

“Myślę, że wielu z nas po raz pierwszy w życiu tak naprawdę uczestniczyło we mszy świętej, od początku rozumiejąc każde słowo i gest. Ujmując rzecz nieco kolokwialnie, wreszcie nie poszliśmy do kina – poszliśmy na film” – stwierdziła Justyna Pochanke z TVN.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama