Koncert Dnia Papieskiego - Drogami Jana Pawła II Wielkiego

Obchodzony w tym roku Dzień Papieski jest szczególny.

Po raz pierwszy ten dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym będzie obchodzony po jego śmierci i po oficjalnym rozpoczęciu jego procesu kanonizacyjnego. Po raz pierwszy również będzie to dzień łączności z nowym następcą Jana Pawła II, papieżem Benedyktem XVI.

Tegoroczny Dzień Papieski nabiera szczególnego znaczenia również przez fakt, iż przypada on w tym roku dokładnie 16 października, a więc w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Koncert Dnia Papieskiego, który stanowić ma duchowe i artystyczne podsumowanie uroczystości i wydarzeń tego dnia i całego tygodnia poprzedzającego 16 października, będzie wyrazem wdzięczności Bogu za osobę i dzieło Jana Pawła II, a także modlitwą o jego rychłą kanonizację.

W koncercie, który odbędzie się na Placu Zamkowym w Warszawie, i który poprowadzą Grażyna Torbicka i Grzegorz Miśtal, wystąpią: Ryszard Rynkowski, Jan Pietrzak, Mieczysław Szcześniak, Hanna Stach, Malgorzata Ostrowska, Magda Aniol, Beata Bednarz, Adam Nowak z zespolem Raz Dwa Trzy, Halina Mlynkova, Kuba Badach, Adam Krylik, Roberto Bignoli z Wloch, Fr. Stan Fortuna z USA oraz kwartet gospel a 4 z Francji.

W ich wykonaniu publiczność usłyszy m.in. takie utwory, jak: "Barka", "Pewnej nocy lzy z oczu mych", "Ho bisogno di Te", "Warto dla jednej miłości żyć", "Niebiańskie nawoływanie", "Kiedy w jasną, spokojną noc", "Dobre chwile", "Zapłakana Polska cala", "The Great One", "Cichy zapada zmrok" oraz premierową piosenkę Adama Nowaka i zespołu Raz Dwa Trzy, napisaną specjalnie na ten dzień.

Transmisja na antenie Telewizji Polskiej w niedzielę 16 października.

«« | « | 1 | » | »»