W najbliższy piątek, 30 października Papież odwiedzi rzymski szpital dziecięcy „Bambino Gesu".
Nie będzie to w czasie tego pontyfikatu pierwsza wizyta Benedykta XVI w szpitalu. W sierpniu odwiedził on w poliklinice Gemelli swego brata, ks. Georga Ratzingera. Nie jest jeszcze znany dokładny przebieg papieskiej wizyty w szpitalu „Dzieciątka Jezus”. Wiadomo tylko, że rozpocznie się ona o 11:00.
Szpital „Bambino Gesù” podarowała Piusowi XI w 1924 r. włoska rodzina książęca Salviatich. Jest to jedyny szpital będący własnością Watykanu.
8 czerwca 1982 r. odwiedził go Jan Paweł II. Podkreślił wówczas, że szczególnie wizyta w szpitalu dziecięcym, wywołuje z głębi serca pewne zasadnicze pytania, co do sensu życia i egzystencji człowieka. Papież podkreślił wówczas, że „bolesny, rozdzierający płacz cierpiącego dziecka może wydać się niejako protestem całej ludzkości wobec niezgłębionego milczenia Boga, który dopuszcza istnienie takiego bólu”. W świecie, którym włada wszechmogący i sprawiedliwy Bóg, cierpienie dzieci wywołuje głośne sprzeciwy i bunt, których sedno stanowi zarzut o „milczeniu” Boga.
Jan Paweł II podkreślił, że wiara chrześcijańska nie zostawia ludzi samym sobie, nie jest też bezradna ani bezsilna wobec groźby popadnięcia w rozpacz. „Tam, gdzie umysł ludzki zdaje się zderzać z murem ciemności - mówił Ojciec Święty - i czuje się uprawniony do przyjmowania postawy buntu, Słowo Boże wprowadza nas w tajemnicę ludzkiego cierpienia, przedstawiając naszemu myśleniu i naszemu doświadczeniu Chrystusa”. Papież podkreślił, że cierpienie niewinnych, jeżeli zostanie przyjęte i przeżywane z wiarą, stanowi współudział w cierpieniu niewinnego Jezusa.
Czuł się osobiście zobowiązany do niesienia przesłania przekazanego siostrze Faustynie przez Jezusa.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.
Wśród tematów rozmowy wymieniono wojnę na Ukrainie i inicjatywy mające na celu jej zakończenie.