Wikariat Rzymu uruchomił specjalny adres internetowy, na który można nadsyłać świadectwa na temat łask otrzymanych za przyczyną Jana Pawła II.
Można przesyłać także opinie i świadectwa na temat świętości Jana Pawła II. Listy, pisane także po polsku, można przesyłać na adres: postulazione.giovannipaoloII@vicariatusurbis.org
Utworzono również oficjalny portal internetowy procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. W najbliższych dniach (26 lub 27 czerwca) na stronie Wikariatu Rzymu
www.vicariatusurbis.org :.
będzie można znaleźć bieżące informacje na temat przebiegu procesu beatyfikacyjnego. Jak podkreśla postulator ks. Sławomi Oder, internauci będą zapoznać się z nadsyłanymi z całego świata świadectwami wiernych, którzy doznali łaski za wstawiennictwem Jana Pawła II. Będzie także można pozostawić własne uwagi, dotyczące m.in. osobistego spotkania z Janem Pawłem II, doznanych łask i intencji modlitwy. Na stronie ogłaszane też będą spotkania modlitewne w intencji wyniesienia na ołtarze Karola Wojtyły. Postulator zamierza też umieścić Informacje o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, podróżach apostolskich oraz o dotyczące nauczania zmarłego Papieża.
W tej chwili na stronie wikariatu dostępny jest tekst dokumentu Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, informujący o zgodzie Benedykta XVI, na natychmiastowe rozpoczęcie procesu Jana Pawła II (z 13 maja br.) oraz modlitwa w tej intencji rychłej beatyfikacji w sześciu językach, w tym także po polsku:
Boże w Trójcy Przenajświętszej,
dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II,
w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć,
chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości.
On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu
i matczynemu wstawiennictwu Maryi,
ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza,
wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego,
jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.
Nie szukamy pierwszych czy najwygodniejszych miejsc, bo są to ślepe zaułki.