Wikariat Rzymu uruchomił specjalny adres internetowy, na który można nadsyłać świadectwa na temat łask otrzymanych za przyczyną Jana Pawła II.
Można przesyłać także opinie i świadectwa na temat świętości Jana Pawła II. Listy, pisane także po polsku, można przesyłać na adres: postulazione.giovannipaoloII@vicariatusurbis.org
Utworzono również oficjalny portal internetowy procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. W najbliższych dniach (26 lub 27 czerwca) na stronie Wikariatu Rzymu
www.vicariatusurbis.org :.
będzie można znaleźć bieżące informacje na temat przebiegu procesu beatyfikacyjnego. Jak podkreśla postulator ks. Sławomi Oder, internauci będą zapoznać się z nadsyłanymi z całego świata świadectwami wiernych, którzy doznali łaski za wstawiennictwem Jana Pawła II. Będzie także można pozostawić własne uwagi, dotyczące m.in. osobistego spotkania z Janem Pawłem II, doznanych łask i intencji modlitwy. Na stronie ogłaszane też będą spotkania modlitewne w intencji wyniesienia na ołtarze Karola Wojtyły. Postulator zamierza też umieścić Informacje o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, podróżach apostolskich oraz o dotyczące nauczania zmarłego Papieża.
W tej chwili na stronie wikariatu dostępny jest tekst dokumentu Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, informujący o zgodzie Benedykta XVI, na natychmiastowe rozpoczęcie procesu Jana Pawła II (z 13 maja br.) oraz modlitwa w tej intencji rychłej beatyfikacji w sześciu językach, w tym także po polsku:
Boże w Trójcy Przenajświętszej,
dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II,
w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć,
chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości.
On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu
i matczynemu wstawiennictwu Maryi,
ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza,
wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego,
jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.
Dla chrześcijan nadzieja ma imię i oblicze. Dla nas nadzieja to Jezus Chrystus.
Ojciec święty w przesłaniu do uczestników spotkania pt. „Dobro wspólne: teoria i praktyka”.