Watykan: Polska Msza przy grobie Jana Pawła II

W dniu oficjalnego rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Karola Wojtyły kard. Franciszek Macharski odprawił przy grobie Jana Pawła II uroczystą Eucharystię.

Koncelebrowało ją kilkunastu biskupów i księży, w tym abp Stanisław Dziwisz. W czasie mszy modlono się o szybkie wyniesienie na ołtarze Papieża- Polaka.

- Ja i siostry sercanki chodzimy często do Ojca Świętego żeby Go nawiedzić, z Nim porozmawiać, żeby przypomnieć sobie Jego uśmiech – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Stanisław Dziwisz. Metropolia krakowski podkreślił, że wizyty u grobu Karola Wojtyły są dla niego źródłem siły i nadziei na przyszłość.

Uczestniczący w Eucharystii o. Kamil Szustak OSPPE podkreślił, że szczególnie wzruszającym momentem była osobista modlitwa u grobu Papieża. - Po mszy odsunięto barierki odgradzające wiernych od płyty nagrobnej. Każdy mógł uklęknąć przy grobie Jana Pawła II i w ciszy się pomodlić. Myślę, że wszyscy modlili się o szybką beatyfikację Karola Wojtyły – podkreślił o. Szustak. Uczestnicy porannej Eucharystii podkreślali, że rzesze pielgrzymów modlących się przy grobie Jana Pawła II świadczą o tym, iż lud pragnie rychłej beatyfikacji sługi bożego Karola Wojtyły.

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpocznie się oficjalnie dziś wieczorem w bazylice św. Jana na Lateranie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama