Ratzinger lepszy niż Harry Potter

Książki kardynała Josepha Ratzingera sprzedają się w Stanach Zjednoczonych lepiej niż "Harry Potter" Joanne K. Rowling czy thrillery Dana Browna - podał serwis Panorama Książki (ksiazka.epf.pl).

"Sól ziemi", najbardziej znana książka obecnego papieża Benedykta XVI, znajduje się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów internetowej księgarni Amazon.com.

Po wyborze Ratzingera na tron papieski zainteresowanie jego pismami gwałtownie wzrosło. W amerykańskich księgarniach zabrakło nawet niektórych tytułów. - Zrobiliśmy dodruk 300 tysięcy egzemplarzy i wszystkie rozeszły się na pniu - mówi wydawca Mark Brumley, szef oficyny Ignatius Press, która posiada w USA prawa do wydawania książek obecnego papieża.

Ignatius Press z San Francisco wydaje pisma Josepha Ratzingera od 25 lat. Nikt wówczas nie przypuszczał, że te niszowe książki, przeznaczone raczej dla wyrobionego czytelnika, odniosą wielki sukces i staną się bestsellerami. Wszystko oczywiście dzięki konklawe...

"Sól ziemi" to najczęściej wykupywana w Stanach książka. Jest to wywiad-rzeka przeprowadzony przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda. Kardynał Ratzinger barwnie opowiada w niej o własnym życiu i swoich poglądach na chrześcijaństwo i Kościół. Tłumaczy kościelne stanowisko w sprawach takich jak celibat, hierarchiczna struktura władzy, małżeństwa niesakramentalne, antykoncepcja, aborcja, święcenia kapłańskie kobiet.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama