Bp Boccardo: Papież będzie tylko w Kolonii

Swoją pierwszą podróż zagraniczną papież Benedykt XVI ograniczy do Kolonii, gdzie spotka się z uczestnikami XX Światowych Dni Młodzieży.

Organizator podróży papieskich bp Renato Boccardo poinformował, że Benedykt XVI przybędzie tam 18 sierpnia i powróci do Rzymu 21 sierpnia.

Papież spotka się z prezydentem Niemiec Horstem Köhlerem. Informację tę potwierdziła w rozmowie z KAI rzeczniczka Konferencji Biskupów Niemieckich, Martina Höhns. Wcześniej istniały przypuszczenia, że przy okazji pierwszej wizyty w swoim kraju Benedykt XVI odwiedzi Berlin i rodzinną Bawarię.

Szczegółowy program wizyty Papieża w Kolonii bp Boccardo przedstawi najpóźniej pod koniec lipca. Podkreślił, że zazwyczaj szczegółowe programy papieskich wizyt zagranicznych podawane są na dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem. Benedykt XVI przybędzie do Kolonii na zaproszenie Konferencji Biskupów Niemieckich oraz prezydenta Niemiec.

Spotkanie z prezydentem Köhlerem będzie "wyrazem uszanowania dla całego kraju". Bp Boccardo nie powiedział, gdzie to spotkanie się odbędzie. Poinformował natomiast, że podczas ŚDM Benedykt XVI zje obiad w towarzystwie dwunastu przedstawicieli młodzieży. Każdy kontynent będzie reprezentowało dwoje osób, dodatkowe dwie to delegacja niemieckiej młodzieży.

18 sierpnia odbędzie się uroczystość powitania Papieża przez młodych uczestników ŚDM w Kolonii. Rozważana jest przejażdżka Benedykta XVI statkiem po Renie oraz papamobilem po ulicach Kolonii.

20 i 21 sierpnia to wigilia centralnych uroczystości ŚDM oraz Msza św. na Marienfeld k. Frechen kończąca XX Światowe Dni Młodzieży. Bp Boccardo powiedział, że początkowo program spotkania z młodymi świata w Kolonii przygotowywany był pod kątem stanu zdrowia papieża Jana Pawła II . „Teraz mamy nowego papieża i budujemy program do niego dostosowany" - powiedział watykański hierarcha.

Organizatorzy oczekują, że na XX Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Przyszliśmy oddać Mu pokłon” przybędzie do Kolonii ok. miliona młodych osób z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama