Watykan: Abp Dziwisz u Benedykta XVI

Benedykt XVI przyjął w poniedziałek na audiencji nowego metropolitę krakowskiego arcybiskupa Stanisława Dziwisza - poinformowało w wydanym biuletynie biuro prasowe Watykanu.

Jak zwykle w przypadku prywatnych audiencji nie podano żadnych szczegółów.

W piątek, w dniu otrzymania nominacji, arcybiskup Dziwisz powiedział w wywiadzie dla PAP, że w najbliższych dniach uda się z prywatną wizytą do Krakowa, by spotkać się z kardynałem Franciszkiem Macharskim i innymi przedstawicielami tamtejszego Kościoła.

Zdaniem watykanistów, podczas poniedziałkowej audiencji Benedykt XVI rozmawiał z osobistym sekretarzem Jana Pawła II o urzędzie metropolity, który oficjalnie obejmie 27 sierpnia oraz o podróży arcybiskupa Dziwisza do Krakowa. Niewykluczone, że powrócił temat papieskiej pielgrzymki do Polski.

Abp Dziwisz zapewnił w wywiadzie dla PAP, że Benedykt XVI pragnie odwiedzić Kraków i Warszawę, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy miałoby to nastąpić.

Poniedziałkowe spotkanie było kolejnym, jakie w ostatnich dniach arcybiskup Dziwisz odbył z Benedyktem XVI. 29 maja był on na obiedzie u papieża.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama