PIERWSZA AUDIENCJA GENERALNA Benedykt XVI: Pozdrawiam pielgrzymów języka polskiego

Papież Benedykt XVI pozdrowił po polsku pielgrzymów na Placu św. Piotra. Chcę naśladować Benedykta XV - powiedział Ojciec święty w wygłoszonej po włosku katechezie w czasie pierwszej audiencji generalnej w środę 27 kwietnia na Placu świętego Piotra. Przypomniał, że Benedykt XV prowadził Kościół w bardzo trudnym czasie i wiele zrobił dla pokoju na świecie.

Przed wygłoszeniem katechezy Ojciec święty błogosławił zgromadzonym około 15 tys. wiernych jeżdżąc wśród niech po Placu św. Piotra odkrytym samochodem.

Wyjaśniając, dlaczego wybrał właśnie to imię, Papież przypomniał również postać św. Benedykta, zaznaczając, że jest on czczony w Niemczech, zwłaszcza w jego rodzinnej Bawarii.

Przywołał osobę Jana Pawła II i zapowiedział, że od następnej audiencji środowej będzie kontynuował przerwany przez Poprzednika 26 stycznia br. cykl katechez komentujących Psalmy.

Mówiąc o modlitwie Benedykt XVI zwrócił uwagę, że nie może ona ograniczać się tylko do próśb.

Papież wygłosił również streszczenie swojej katechezy i pozdrowienia po francusku, po angielsku, po niemiecku, po hiszpańsku. Streszczenie po polsku odczytał ks. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu.

Benedykt XVI powiedział po polsku: "Pozdrawiam pielgrzymów języka polskiego. Dziekuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię".

Na zakończenie audiencji wspólnie odśpiewano modlitwę "Ojcze nasz" po łacinie. Po błogosławieństwie do Ojca świętego podchodzili kardynałowie, biskupi i księża uczestniczący w audiencji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama