Afrykańskie dzieci dla ofiar trzęsienia ziemi

Dzieci z Bangi w Republice Środkowej Afryki zebrały 7 tysięcy euro.

W zniszczonej przez trzęsienie ziemi Nursji miał dziś miejsce wyjątkowy mini koncert. Na gruzach miasta zaśpiewał dla jego mieszkańców Claudio Baglioni, włoski artysta, który już w grudniu wystąpił na zorganizowanym przez Papieża koncercie charytatywnym w Watykanie. Dochód z tej imprezy przeznaczony był m.in. właśnie na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi, które spustoszyło środkowe Włochy.

Dziś piosenkarz przekazał mieszkańcom Nursji 7 tys. euro, które zebrały dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej na wieść o tragedii, jaka dotknęła ich włoskich rówieśników, a także czek na 700 tys. euro zebrane w czasie watykańskiego koncertu. Zgodnie z pragnieniem Papieża Franciszka taka sama kwota, również zebrana w czasie tej charytatywnej imprezy, zostanie przekazana na budowę szpitala pediatrycznego w Bangi. W czasie swej pielgrzymki do Republiki Środkowoafrykańskiej Ojciec Święty odwiedził jeden ze stołecznych szpitali, a kiedy na własne oczy zobaczył tragiczne warunki, w jakich leczone są tamtejsze dzieci, postanowił zaradzić tej sytuacji.

Wraz z Claudio Baglioni do Nursji pojechali sekretarz włoskiego episkopatu bp Nunzio Galantino i szef watykańskiej żandarmerii gen. Domenico Giani. Przekazali oni mieszkańcom zniszczonych przez kataklizm terenów pozdrowienia od Papieża Franciszka i jego zapewnienie, że Kościół nie opuści potrzebujących. Przy okazji poinformowano, że pieniądze przekazane przez afrykańskie dzieci przeznaczone zostaną na wyposażenie przedszkola wybudowanego przez wolontariuszy. Pozostałe fundusze posłużą m.in. do wybudowania oratorium dla dzieci i młodzieży na obrzeżach Nursji. Clauadio Baglioni zapowiedział, że na jego inaugurację przyjedzie ze specjalnym koncertem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama