Papieskie plany na Boże Narodzenie

Biuro Papieskich Ceremonii Liturgicznych przypomniało, że Ojciec Święty będzie tradycyjnie przewodniczył celebracjom z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę 24 grudnia o godz. 21.30 papież będzie przewodniczył tradycyjnej „Pasterce” w bazylice św. Piotra. Będzie ona transmitowana przez wiele stacji telewizyjnych całego świata.

W uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia o godz. 12.00 Ojciec Święty udzieli z loggii bazyliki watykańskiej, uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

W sobotę 31 grudnia o godz. 17.00 Franciszek będzie przewodniczył pierwszym nieszporom uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, po których będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, zostanie odśpiewany hymn „Te Deum” na zakończenie roku kalendarzowego.

1 stycznia 2017 o godz. 10.00, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, papież będzie przewodniczył Eucharystii w bazylice watykańskiej. Tego dnia pod hasłem: „Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju” obchodzony będzie 50. Światowy Dzień Pokoju.

W piątek, 6 stycznia o godz. 10.00, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Ojciec Święty odprawi Mszę św. w bazylice watykańskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama