Lista najbardziej wpływowych. Na którym miejscu papież?

Papież Franciszek był w 2016 r. jedną z najbardziej wpływowych postaci na świecie. Na dorocznej liście sporządzanej przez amerykański magazyn „Forbes” znalazł się on na piątym miejscu. W tym samym rankingu w 2015 r. zajmował on pozycję czwartą.

Na miejscu pierwszym uplasował się ponownie prezydent Rosji, Władimir Putin. W porównaniu z rokiem ubiegłym z drugiego miejsca na trzecie spadła w kanclerz Niemiec Angela Merkel, a jej pozycję zajął nowy prezydent USA Donald Trump. Na miejscu czwartym uplasował się prezydent Chin Xi Jinping.

Ustępujący prezydent USA Barack Obama, który w zeszłym roku zajmował trzecie miejsce, spadł na 48. Wśród pierwszej dwudziestki najbardziej wpływowych osób świata obok Merkel znalazły się tylko dwie kobiety: Janet Yellen, przewodnicząca Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (miejsce szóste) oraz Theresa May, premier brytyjskiego rządu, która znalazła się na miejscu trzynastym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.