Radość owocem działania zbawczego i miłości Boga

Radość jest owocem działania zbawczego i miłości Boga - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. - Dziś jesteśmy zaproszeni do radowania się z powodu bliskiego już przyjścia naszego Zbawiciela, i jesteśmy wezwani do dzielenia się tą radością z innymi, dając pociechę i nadzieję ubogim, chorym, osobom samotnym i nieszczęśliwym - wezwał Ojciec Święty.

Przypomniał zachętę św. Pawła: „Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! […] Pan jest blisko!” (Flp 4,4-5). - Nie jest to radość powierzchowna lub czysto emocjonalna, ani nawet światowa czy radość konsumpcjonizmu, ale idzie o radość bardziej autentyczną, a my jesteśmy wezwani do odkrycia na nowo jej smaku. Jest to radość dotykająca głębi naszej istoty, gdy czekamy na Tego, który już przyszedł, aby przynieść światu zbawienie, obiecanego Mesjasza, zrodzonego w Betlejem z Maryi Dziewicy - wyjaśnił papież.

Wskazał, że „nie słowa, ale fakty udowadniają, że zbawienie przyniesione przez Jezusa obejmuje całą istotę ludzką i ją odradza”. - Bóg wszedł w historię, aby uwolnić nas z niewoli grzechu; rozbił swój namiot pośród nas, aby dzielić nasze życie, leczyć nasze rany, opatrzyć je i dać nam nowe życie. Radość jest owocem tego działania zbawczego i miłości Boga - stwierdził Franciszek.

Zauważył, że „Boże Narodzenie jest blisko, znaki jego przybliżania się oczywiste na naszych ulicach, w naszych domach. Również tutaj, na placu św. Piotra został umieszczony żłóbek obok choinki. Te zewnętrzne znaki zapraszają nas do przyjęcie Pana, który zawsze przychodzi i puka do naszych drzwi. Zapraszają nas do rozpoznania Jego kroków pośród kroków braci, przechodzących obok nas, zwłaszcza najsłabszych i potrzebujących”.

«« | « | 1 | » | »»
 • Matka kapłana
  11.12.2016 14:14
  I mnie bliskie są wątpliwości ks. Wikariusza.
 • Kleryk
  11.12.2016 14:43
  Nienawiścią???? Ksiadz jest zaslepiony chyba. Przecież z milosci do kapłaństwa, z milosci do Chrystusa i z milosci do ludzi papiez tak ostro mówi to księży. Zaznaczam ze nie wrzuca on wszystkich do jednego wora. Kogo ma prawda zabolec tego zaboli. Zycze opamiętania i bede pamiętał w modlitwie za tymi kapłanami którzy SWOIM kaplanstwem żyją a nie CHRYSTUSOWYM.
 • smutek
  11.12.2016 15:14
  Piotrze naszych czasów, chrześcijanie, Koptowie dzisiaj ponieśli męczeńską śmierć za wiarę, może chociaż wspomnienie o Nich, modlitwa i potępienie zła.
 • Gość
  12.12.2016 09:34
  Papież tyle mówi o miłosierdziu i nie osądzaniu, ale do kapłanów nie ma miłosierdzia i osądza wszystkich bardzo niesprawiedliwie. Niech wskaże konkretnie w cztery oczy do kogo kieruje zarzuty, zamiast uogólniać i wywoływać wojnę świeckich przeciwko kapłanom.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.