Stolica Apostolska podpisała ramowe porozumienie z Beninem

W Kotonu, największym mieście Republiki Beninu, podpisano porozumienie ogólne między tym państwem a Stolicą Apostolską. Określa ono przede wszystkim status prawny Kościoła katolickiego w tym afrykańskim kraju.

Ze strony watykańskiej sygnował je tamtejszy nuncjusz abp Brian Udaigwe, natomiast w imieniu Beninu minister spraw zagranicznych Aurélin Agbenonci.

Podpisana umowa międzypaństwowa zawiera preambułę i 19 artykułów. Gwarantuje Kościołowi możliwość wykonywania jego misji na terytorium Beninu. W szczególności nadaje Kościołowi i jego instytucjom osobowość prawną. Obydwie strony, przy zachowaniu swej niezależności i autonomii, zobowiązały się do współpracy w zakresie dobra moralnego, duchowego i materialnego człowieka, a także promowania dobra wspólnego. Podpisane porozumienie wejdzie w życie w dniu wymiany dokumentów ratyfikacyjnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.