Bp Piat: moja nominacja zaufaniem dla Kościoła na peryferiach

Wśród nowych kardynałów zapowiedzianych przez Papieża Franciszka jest także ordynariusz diecezji Port-Louis na Wyspach Mauritius.

Przed mikrofonem Radia Watykańskiego bp Maurice Piat ze Zgromadzenia Ducha Świętego tak mówił o swojej nominacji:

„Czuję się głęboko wzruszony zaufaniem, jakie okazał mi Ojciec Święty: jestem bardzo daleki od tego, żeby na nie zasługiwać! Jak wiemy, Papież Franciszek bardzo kocha peryferie, a więc poszukał kardynała w dalekim mieście, a to jest miasto najbardziej oddalone z tych, które można było wziąć pod uwagę. Naprawdę niezwykle mnie to zaskoczyło i, jak już powiedziałem, jestem bardzo wdzięczny Papieżowi za okazane mi zaufanie. Jestem całkowicie do dyspozycji Ojca Świętego i gotowy do podjęcia zadań, które zechce mi powierzyć jako kardynałowi”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.