Papież "głęboko zasmucony bezsensowną przemocą"

Papież jest „głęboko zasmucony bezsensowną przemocą popełnioną wobec niewinnych ofiar w Dhace” – czytamy w telegramie kondolencyjnym, który watykański sekretarz stanu wystosował w imieniu Ojca Świętego po wczorajszym zamachu w stolicy Bangladeszu.

Kard. Pietro Parolin podkreśla, że Franciszek „potępia takie barbarzyńskie akty jako obrażające Boga i ludzkość”. Poleca zabitych Bożemu miłosierdziu, zapewniając też o modlitwie za pogrążone w żałobie rodziny i za rannych.

„Po zamachu w Dhace jesteśmy bardzo zaniepokojeni wzrostem fali terroryzmu – powiedział dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Bangladeszu. – Te akty terrorystyczne są szkodą dla kraju i jego wizerunku za granicą. Sytuacja, jaką przeżywamy, jest naprawdę ciężka” – dodał ks. Dilip Costa. W czasie zamachu na jedną ze stołecznych restauracji terroryści wzięli grupę zakładników. Spośród nich zabili 20 osób. Służby specjalne odbiły potem 13 przetrzymywanych osób i zastrzeliły 6 napastników.

Ks. Costa zwrócił uwagę, że atmosfera w kraju jest bardzo napięta. Podkreślił, że większość muzułmanów potępia tego typu akty, a grupy radykalne stanowią zdecydowaną mniejszość społeczeństwa. Niebezpieczeństwo jest jednak poważne, zwłaszcza dla chrześcijan, gdyż w Bangladeszu miały już miejsca ataki na budynki kościelne i pracujących tam misjonarzy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama