Nowy dokument to potrzebna Kościołowi instrukcja

Chodzi o to, by otwierać się na rzeczywiste działanie Ducha Świętego.

Tuż po publikacji dokumentu „Iuvenescit Ecclesia” ks. Sławomir Śledziewski z Kongregacji Nauki Wiary podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim, że będzie on bardzo ważnym wskazaniem co do postępowania wobec nowych ruchów w Kościele. Chodzi bowiem o to, by otwierać się na rzeczywiste działanie Ducha Świętego.

„List Kongregacji Nauki Wiary «Iuvenescit Ecclesia», czyli « Kościół odmładza się», został skierowany z naszej kongregacji do biskupów. Ale oczywiście w domyśle jest on również skierowany do kapłanów, by uregulować relacje hierarchiczne Kościoła z ruchami i zakonami charyzmatycznymi. Po Soborze Watykańskim II powstało wiele ruchów, które były bardzo popierane przez Pawła VI i naszego ukochanego rodaka Jana Pawła II. List jest swoistą instrukcją, w jaki sposób mają postępować biskupi, którzy często są stawiani przed faktem dokonanym, że powstaje jakiś ruch charyzmatyczny, że są osobiste objawienia, że mówimy o różnych proroctwach. Ten list jest instrukcją, która ma pomóc Kościołom partykularnym w interpretacji tego typu zachowań i zjawisk w Kościele. Są one bardzo istotne, bo to jest także działanie Ducha Świętego w dzisiejszym Kościele, a ten musi wychodzić naprzeciw potrzebom dzisiejszego człowieka. Ta instrukcja jest pomocą w otwarciu się na ruchy charyzmatyczne, na to, co mówi Kościół, na doświadczenie duchowe. Dla tych ruchów charakterystycznym jest silny nacisk na bezpośrednie i osobiste doświadczenie Ducha Świętego, osobiste życie duchowe” – powiedział ks. Śledziewski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.