Papież do Centrum Ochrony Nieletnich: robicie wielką pracę

„Czynicie wielki wysiłek, aby zapobiegać i leczyć plagi nadużyć wobec nieletnich”. Tymi słowami, zawartymi w specjalnym liście, Ojciec Święty wyraził wdzięczność studentom i profesorom z Centrum Ochrony Nieletnich przy Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

Dziś wręczono tam 19 absolwentom dyplomy ukończenia trwającego sześć miesięcy specjalnego kursu. Absolwenci pochodzą z 15 krajów na 4 kontynentach.

W liście skierowanym do dyrektora ośrodka o. Hansa Zollnera SJ Papież wyraża wdzięczność za tę inicjatywę, która przyczynia się do zapobiegania przemocy wobec dzieci. Zwracając się do absolwentów kursu Franciszek życzy im, by w ich pracy nie zabrakło odwagi i cierpliwości oraz by działali śmiało i z inicjatywą. „Jestem pewien, że napotkacie wiele wdzięczności” – napisał Franciszek.

Uznanie dla działalności tej placówki wyraził także kard. Fernando Filoni. „Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci jest priorytetem całego Kościoła – podkreślił prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. – W sposób szczególny chcemy zaangażować młodych Kościoła, by zrobili wszystko, co możliwe, aby przeciwdziałać temu smutnemu zjawisku w szkołach, przedszkolach, na uniwersytetach czy w parafiach”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.