Brama Miłosierdzia

Papież na konsekrację sanktuarium w Toruniu.

Papież dziękuje Bogu za nowe sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Jak pisze w liście do swojego specjalnego wysłannika na jego poświęcenie, którym mianował prefekta-seniora Kongregacji Edukacji Katolickiej kard. Zenona Grocholewskiego, powstało ono staraniem redemptorystów przy wsparciu wielu Polaków z kraju i zagranicy.

„W uroczystościach konsekracji uczestniczyć będą w grodzie Mikołaja Kopernika liczni biskupi, księża i wierni świeccy, modląc się za cały Kościół i wypraszając boskie dary u Odkupiciela ludzi” – pisze Ojciec Święty. Zwraca uwagę, że sanktuarium zostanie konsekrowane w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, mianowicie 18 maja.

Kard. Grocholewski jako papieski wysłannik ma przewodniczyć Eucharystii z konsekracją i otworzyć w nim Bramę Miłosierdzia, zachęcając wszystkich obecnych do coraz gorliwszej służby Chrystusowi i Jego Kościołowi. „Trzeba, aby również dzisiaj wierni z umiłowanej Polski ukazywali całemu światu miłość do Ewangelii i przykład cnót chrześcijańskich w życiu codziennym” – dodaje Franciszek. Zleca swojemu wysłannikowi, by przekazał jego apostolskie błogosławieństwo uczestnikom uroczystości, jak też słuchaczom Radia Maryja. Prosi też o modlitwę, by gorliwie pełnił zgodnie z wolą Bożą swą posługę Piotrową.

Do misji papieskiej na konsekrację sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu obok kard. Grocholewskiego należą ks. Sławomir Oder z trybunału wikariatu diecezji rzymskiej, kapłan diecezji toruńskiej, który był postulatorem kanonizacji Papieża Polaka, oraz o. Zdzisław Klafka CSsR, rektor Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama