Jeszcze hojniej świadczyć o Chrystusie

„Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony”. Pod takim hasłem w Rimini nad Adriatykiem odbywa się już po raz 39. włoskie krajowe spotkanie grup i wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Tym razem spotkanie to jest skoncentrowane w sposób szczególny na kwestii Kościołów prześladowanych. Podkreślone to zostało świadectwami z Bliskiego Wschodu, mianowicie z Libanu i Arabii Saudyjskiej.

Z tej okazji specjalne przesłanie do uczestników wystosował Papież Franciszek. W liście sygnowanym przez kard. Pietro Parolina czytamy, że Ojciec Święty przekazuje im serdeczne pozdrowienia. Wyraża także nadzieję, że spotkanie odnowi „pragnienie głębokiego pojednania i żarliwej jedności, aby jeszcze bardziej wielkodusznie dawać świadectwo o Chrystusie, który jest obliczem miłosierdzia Ojca, i służyć braciom, zwłaszcza najsłabszym”. Papież wyraża również wdzięczność za inicjatywę pod hasłem „Namioty Miłosierdzia”, w ramach której członkowie grup Odnowy w Duchu Świętym zobowiązali się do dawania we współczesnym świecie „świadectwa o zbawczej miłości i czułości Jezusa”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama