Wspólny apel przypomina światu o uchodźcach

„Ci ludzie nie są liczbami, nie są obiektami, nie są czymś, co można rzucić tu czy tam z powodu konfliktów czy interesów ekonomicznych” – zaznaczył w rozmowie z Radiem Watykańskim ks. Federico Lombardi SJ.

Zdaniem rzecznika Stolicy Apostolskiej dzisiejsza wspólna deklaracja trzech zwierzchników kościelnych wnosi znaczny wkład w wysiłki na rzecz rozwiązania problemu uchodźców.

„Można by powiedzieć, że wspólna deklaracja jest aktem, dzięki któremu trzej przywódcy apelują razem do osób odpowiedzialnych, do władz, aby zrobiły coś pozytywnego w obliczu tej trudnej sytuacji. Ponadto każdy ma tu swoje obowiązki. Zwierzchnicy religijni cieszą się autorytetem moralnym, natomiast politycy czy ludzie mający kompetencje wykonawcze w społeczeństwie winni starać się znaleźć rozwiązania, które z pewnością nie są łatwe. Zatem występowanie z takimi apelami jest właściwe i trzeba też zrozumieć, że są to bardzo skomplikowane sytuacje, zarówno ze względu na rozmiary tego exodusu, jak też złożoność problemów czy wielorakość zaangażowanych krajów, z których każdy ma własną, i to odmienną perspektywę wobec zagrożeń, w jakich się znajdują. Jednak jedność trzech osób cieszących się takim autorytetem w apelowaniu, w przypominaniu wobec całego świata, że taka sytuacja jest nie do zniesienia, to z pewnością wielki wkład w zaangażowanie ze strony wszystkich”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.