Watykan ogłosił daty kolejnych papieskich podróży

Armenia, Gruzja i Azerbejdżan będą państwami, które jeszcze w tym roku odwiedzi Franciszek.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej oficjalnie zapowiedziało papieskie pielgrzymki do tych krajów. Jak czytamy w komunikacie, „przyjmując zaproszenie Jego Świątobliwości Karekina II, najwyższego patriarchy-katolikosa wszystkich Ormian, władz cywilnych i Kościoła katolickiego, Ojciec Święty Franciszek przybędzie do Armenii w dniach od 24 do 26 czerwca 2016 r.”. Już w lutym Ormiański Kościół Apostolski informował, że spodziewa się, iż Papież odwiedzi Armenię jeszcze w tym roku. Franciszka zapraszał także już w 2014 r. prezydent tego kraju Serż Sarkisjan.

Watykański komunikat zapowiada jeszcze jedną podróż apostolską Franciszka. Chodzi o pielgrzymkę do Gruzji i Azerbejdżanu. Papież uda się tam na zaproszenie patriarchy prawosławnego Eliasza II i władz państwowych obydwu krajów. Wizyta ta będzie trwała od 30 września do 2 października.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.