.catholic

Stolica Apostolska powołuje biuro ds. domeny internetowej.

Watykański Sekretariat ds. Komunikacji powołał biuro o nazwie „.catholic”, które ma zajmować się zarządzaniem domeną internetową o tej samej nazwie. Prawa do niej Watykan uzyskał już w 2013 r. Na czele roboczej grupy 7 techników informatyki stoi były szef sektora IT w Radiu Watykańskim, inż. Mauro Milita.

Inicjatywa ta, wspierana przez Sekretariat Stanu, ma na celu udostępnienie oficjalnego nauczania Kościoła globalnej społeczności Internetu, gdyż to Stolica Apostolska będzie decydowała, kto może posługiwać się tą domeną. Dzięki temu każdy użytkownik wchodzący na adres zakończony „.catholic” będzie mógł być pewien, że ma do czynienia z katolickimi treściami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.