„Papieski” fiat za 300 tys. dolarów

Za 300 tysięcy dolarów został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku Fiat 500 Lounge, z którego korzystał papież Franciszek podczas wizyty w tym mieście w ub. roku.

Aukcja auta, ogłoszona przez archidiecezję Nowego Jorku 17 marca na stronie internetowej www.charitybuzz.com zakończyła się 31 marca wieczorem.

Jak poinformował w internetowym wydaniu dzisiejszy dziennik „New York Daily News”, w ostatnich dniach licytacji oferowane kwoty gwałtownie wzrastały i na krótko przed jej zakończeniem oferowano dwunastokrotnie więcej od ceny tego rodzaju auta w salonach motoryzacyjnych. Cena urzędowa Fiata 500 Lounge z felgami aluminiowymi, oszklonym dachem i systemem stereo-premium wynosi 24 695 dolarów.

Oficjalnie nie poinformowano, kto wygrał aukcję, natomiast na Twitterze kanadyjski przedsiębiorca i dyrektor firmy Peerage Capital Group, Miles S. ogłosił, że to właśnie on został posiadaczem „papieskiego” Fiata z Nowego Jorku.

Zgodnie z wolą Kościoła pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na potrzeby szkół katolickich w archidiecezji Nowego Jorku oraz na organizacje charytatywne: Catholic Charities, Catholic Relief Services i Catholic Near East Welfare Association. Ponadto zwycięzca aukcji ma być „przez ok. 10-15 minut” osobiście powitany przez kard. Timothy Dolana w nowojorskiej katedrze św. Patryka.

Podczas wizyty w USA we wrześniu ub. roku papież Franciszek odwiedził Waszyngton, Nowy Jork i Filadelfię. W Filadelfii odbyła się już także podobna aukcja, na której za „papieskiego” Fiata wylicytowano 82 tys. dolarów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCISZEK

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.