Miłosierdzie i miłość zwyciężyły nad grzechem!

Ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan jest pełnym objawieniem miłosierdzia, obecnego i działającego w dziejach - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Regina Caeli" na placu św. Piotra w Watykanie. Modlitwa do Królowej nieba zastępuje w okresie wielkanocnym modlitwę "Anioł Pański".

– Stajemy przed pustym grobem Jezusa i rozważamy z zadziwieniem i wdzięcznością wielką tajemnicę Zmartwychwstania Pana. Życie pokonało śmierć. Miłosierdzie i miłość zwyciężyły nad grzechem! Potrzebujemy wiary i nadziei, aby otworzyć się na tę nową wspaniałą perspektywę – mówił Ojciec Święty.

Wskazał, że w trwającym Roku Jubileuszowym „jesteśmy wezwani, aby na nowo odkryć i przyjąć ze szczególną intensywnością pocieszającą wieść zmartwychwstania: »Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja«”. – Jeśli Chrystus zmartwychwstał, to możemy spojrzeć nowymi oczami i sercami na każde wydarzenie naszego życia, nawet na te najbardziej negatywne. Chwile ciemności, upadku i grzechu mogą się przekształcić i zapowiadać nową drogę. Gdy dotarliśmy do dna naszej nędzy i naszej słabości, zmartwychwstały Chrystus daje nam siłę, by powstać. Jeśli Mu się powierzymy, to Jego łaska nas zbawi! Ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan jest pełnym objawieniem miłosierdzia, obecnego i działającego w dziejach. Jest to orędzie paschalne, które rozbrzmiewa i dziś, i które będzie rozbrzmiewać przez cały okres wielkanocny aż do Zesłania Ducha Świętego - przypomniał papież.

Papież powiedział też: „Wczoraj w środkowym Pakistanie Święta Pascha została zbroczona krwią przez odrażający zamach, który spowodował rzeź tylu niewinnych osób, w większości rodzin z mniejszości chrześcijańskiej – szczególnie kobiet i dzieci – zgromadzonych w parku miejskim, aby w radości spędzić święta wielkanocne”.

„Pragnę wyrazić moją bliskość z tymi, których dotknęła ta nikczemna i bezsensowna zbrodnia, i zachęcam do modlitwy do Pana za liczne ofiary oraz ich najbliższych” – mówił Franciszek.

Następnie zaapelował do władz i wszystkich grup społecznych w Pakistanie, aby zrobiły wszystko dla przywrócenia bezpieczeństwa i spokoju całej ludności, zwłaszcza „najbardziej bezbronnym mniejszościom religijnym”.

„Raz jeszcze powtarzam, że przemoc i zabójcza nienawiść prowadzą jedynie do bólu i zniszczenia” – podkreślił papież, wskazując że szacunek i braterstwo są jedyną drogą do pokoju.

Franciszek wezwał do modlitwy o to, aby „powstrzymać stosujących przemoc, którzy sieją przerażenie i śmierć, i o to, by na świecie mogły zapanować miłość, sprawiedliwość i pojednanie”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg