Franciszek: Przyjedźcie do Krakowa!

"Mam nadzieję, że licznie przybędziecie do Krakowa, ojczyzny św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży".

Na jeden z aspektów przeżywanej dziś Niedzieli Palmowej zwrócił uwagę Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Z woli Jana Pawła II jest dzień, kiedy młodzi gromadzą się wokół swego biskupa na Dniu Młodzieży.

„Dziś obchodzimy 31. Światowy Dzień Młodzieży, którego kulminacją będzie pod koniec lipca wielkie światowe spotkanie w Krakowie. Jego tematem są słowa «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5,7). Moje szczególne pozdrowienie kieruję do obecnych tutaj ludzi młodych, a obejmuje ono także całą młodzież świata. Mam nadzieję, że licznie przybędziecie do Krakowa, ojczyzny św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Jego wstawiennictwu zawierzamy ostatnie miesiące przygotowań do tej pielgrzymki, która w ramach Świętego Roku Miłosierdzia będzie Jubileuszem młodzieży na szczeblu Kościoła powszechnego”. 

Franciszek wspomniał też o specjalnej inicjatywie wolontariuszy krakowskiego Dnia Młodzieży.

„Są tu z nami liczni młodzi wolontariusze z Krakowa. Po powrocie do Polski przekażą oni osobom odpowiedzialnym za jej losy gałązki oliwne zebrane w Jerozolimie, Asyżu i Monte Cassino, a dziś poświęcone na tym placu jako zaproszenie, by dążyć do pokoju, pojednania i braterstwa. Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę; odważnie idźcie naprzód!” 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama