Bóg jest blisko prześladowanych chrześcijan

Papież Franciszek zapewnił bliskowschodnich chrześcijan, że Bóg jest blisko nich nawet pośród największych cierpień i prześladowań.

Ojciec Święty mówił o tym w czasie audiencji środowej, pozdrawiając pielgrzymów języka arabskiego. 

„Te doświadczenia wygnania, uchodźstwa, bólu i prześladowań sprawiają, że zaczynamy wątpić nawet w dobroć Boga i Jego miłość do nas! Wątpliwość tę rozprasza prawda, że Bóg jest wierny, jest bliski i wypełnia swe obietnice wobec tych, którzy nie zwątpią i mają nadzieję nawet wbrew nadziei - mówił Papież. - Pocieszenie Boga jest blisko tych, którzy pokonują bolesną noc zwątpienia, chwytając się Go i pokładając nadzieję w świcie Bożego Miłosierdzia, którego żadne ciemności i niesprawiedliwości nie  będą nigdy w stanie zwyciężyć”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.