Informujcie gdzie potrzebne jest miłosierdzie

Nie tylko przestępstwa kryminalne czy negatywne działania winny stanowić centrum zainteresowania współczesnych mediów lecz ukazywanie konkretnych czynów na rzecz dobra ludzi i społeczeństw – uważa abp Rino Fisichella.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji i koordynator obchodów trwającego obecnie Jubileuszu Miłosierdzia wziął udział w konferencji „Spotkanie miłosierdzia i prawdy” odbywającej się w Rzymie w Bazylice Santa Maria in Montesanto. Była ona pierwszym z serii spotkań z udziałem artystów i przedstawicieli mediów. W swoim wystąpieniu abp Fisichella wskazał m.in. na istotę współczesnego komunikowania.

„Bez dobra, miłości nie jesteśmy w stanie żyć, dlatego konieczna jest komunikacja globalna, obejmująca wszystkie aspekty życia, a równocześnie nadająca aktualnej rzeczywistości odpowiednią wagę i wizję. Rzeczywistość ta składa się bowiem również z cichych dzieł miłosierdzia, codziennych gestów różnych osób, często znajdujących się w cieniu. Mam tu na myśli dzieła wykonywane przez wolontariuszy, we wszystkich postaciach, które nie stanowią głośnych wydarzeń a równocześnie są fundamentalnym wyrazem życia społecznego i cywilnego. Świadczą o ich odpowiedzialności i są odpowiedzią na potrzeby współczesnego społeczeństwa. A zatem wszystkie formy wolontariatu obywatelskiego, społecznego, kulturalnego, przeżywane w duchu miłosierdzia, mogą świadczyć o autentycznej rewolucji kulturalnej.  Potrzebujemy właśnie tego, zmiany mentalności i kultury, która będzie w stanie postawić w centrum zainteresowania to co jest w życiu najważniejsze” – powiedział abp Fisichella.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

  • dumb
    28.01.2016 07:26
    Ech ta nowomowa kościelna. Sąsiadka robi chorej sąsiadce zakupy albo sąsiad pomaga sąsiadowi przy naprawie auta a okazuje się, że to "wolontariat społeczny" i "autentyczna rewolucja kulturalna".
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.