Najbardziej wpływowi, a papież wśród nich

Franciszek na czwartym miejscu listy "Forbesa".

Amerykański magazyn Forbes podał listę najbardziej wpływowych w roku 2015 ludzi na świecie. Na czwartym miejscu uplasował się Papież Franciszek, którego wyprzedzili prezydent Rosji Władimir Putin (pierwszy), kanclerz Niemiec Angela Merkel (druga) i prezydent USA Barack Obama (trzeci).

Jak zaznacza nowojorski magazyn, Papież Franciszek jest duchowym przywódcą prawie jednej szóstej (ok. 1,2 mld) populacji świata i prowadzi reformę Kościoła katolickiego. We wrześniu tego roku odbył pięciodniową podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie zwrócił się do Kongresu i do Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Apelował wtedy o konkretne zaangażowanie i interwencję w naglących problemach związanych ze zmianami klimatycznymi, imigracją, prześladowaniami chrześcijan oraz innych mniejszości religijnych na Bliskim Wschodzie. Odwiedził więźniów w Filadelfii, a także spotkał się z ofiarami molestowania seksualnego. Ten pierwszy jezuita i Latynoamerykanin na Stolicy Piotrowej głosi współczucie biednym i chce zwiększyć rolę kobiet w Kościele – przypomina Forbes.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.