O większe wysiłki na rzecz zapobiegania konfliktom między państwami i narodami zaapelował na forum ONZ stały watykański obserwator w ramach 70. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Abp Bernardito Auza za Franciszkiem potępił wzrost handlu bronią, który zaostrza obecne konflikty na świecie i wezwał do likwidacji broni masowego rażenia.
Watykański przedstawiciel z niepokojem mówił o tym, że wciąż rośnie w siłę przemysł zbrojeniowy na świecie, co ogranicza udział państw członkowskich w projektach pokojowych i rozwojowych. Podkreślił, że cmentarze wciąż pełne są ofiar cywilnych i żołnierzy, zamordowanych przez użycie broni wybuchowej.
Wezwał rządzących do „szczerego działania” na rzecz zmniejszenia produkcji, sprzedaży i użycia broni. Zaapelował o zwiększenie finansowania projektów mających na celu zapobieganie konfliktom poprzez mediacje, budowę oraz utrzymanie pokoju. W tym kontekście dyplomata watykański podkreślił, że „bez pokoju nie będzie nigdy zrównoważonego rozwoju”.
Abp Auza za Franciszkiem wyraził pilną potrzebę pracy na rzecz świata „bez broni jądrowej, stosując w pełni traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, w jego literze i duchu, ku całkowitemu zakazowi tych narzędzi” i zwrócił się do sygnatariuszy Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni masowego rażenia, aby realizowali podpisane zobowiązania.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.