"Joke with the Pope"

Uwielbiam się śmiać i żartować. Pomaga mi to być bliżej Boga. Papież Franciszek pisze o tym do autorów aplikacji mobilnej „Joke with the Pope” (Żart z Papieżem), którą Papieskie Stowarzyszenie Misyjne w Stanach Zjednoczonych zrealizowało przed jego pielgrzymką do tego kraju.

Celem kampanii jest nie tylko poznawanie pełnego radości nauczania Franciszka, poprzez dzielenie się z innymi ulubionymi kawałami o Papieżu i cytatami z jego nauczania, ale i zebranie funduszy na projekty charytatywne w Etiopii, Kenii i Argentynie.

„Szczęście jest jednym z największych darów jaki otrzymaliśmy od Boga. Pragnie On byśmy wszyscy byli szczęśliwi i dzielili się naszą radością z innymi” – pisze Papież przypominając zarazem, że niestety na świecie wiele osób, szczególnie dzieci pozbawionych jest szczęścia. Franciszek zachęca młodych, by byli misjonarzami radości. „Dzielcie się waszą radości, śmiejcie z innymi, opowiadajcie sobie żarty, a świat stanie się lepszy” – apeluje Papież przypominając, że Bóg naprawdę pragnie naszego szczęścia.

Zebrane dzięki aplikacji  fundusze trafią do centrum dla bezdomnych w Addis Abebie, ośrodka dla dzieci ulicy w Buenos Aires oraz centrum dożywiania w Nairobi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama