Franciszek: Eucharystia to sam Jezus

- Eucharystia to sam Jezus, który daje się nam całkowicie - przekonywał papież Franciszek podczas południowej modlitwy Anioł Pański na placu św. Piotra w Watykanie.

Papież Franciszek na placu Świętego Piotra   ZS im. Ks. S Konarskiego w Skierniewicach Papież Franciszek na placu Świętego Piotra Ojciec Święty, nawiązując do dzisiejszego fragmentu Ewangelii, w którym Jezus mówi o potrzebie spożywania Jego Ciała i Krwi, skupił się na znaczeniu Eucharystii. Papież przypomniał, że ten sakrament nie jest tylko symbolem, lecz czymś o wiele więcej. Aby to lepiej zrozumieć, dobrze zastanowić się, co mógł czuć Jezus, gdy łamał chleb dla zgłodniałego tłumu.


TŁUMACZENIE:
„Wiedząc, że będzie musiał za nas umrzeć na krzyżu, Jezus utożsamia się z tym chlebem łamanym i dzielonym i staje się on dla Niego znakiem czekającej go ofiary. Kulminacją tego procesu jest Ostatnia Wieczerza, gdzie chleb i wino stają się naprawdę Jego Ciałem i Jego Krwią.”

Franciszek odniósł się też do różnych wątpliwości dotyczących potrzeby uczestnictwa we Mszy świętej. Modlitwa w samotności nie może bowiem zastąpić Eucharystii, która jest czymś więcej od nawet wspaniałych osobistych doświadczeń duchowych.TŁUMACZENIE:
„Eucharystia jest upamiętnieniem, gestem, który aktualizuje i uobecnia to wydarzenie śmierci i zmartwychwstania Jezusa: chleb jest naprawdę Jego Ciałem ofiarowanym, wino jest naprawdę Jego Krwią przelaną za nas.”

Kończąc, papież jeszcze raz przypomniał słowa Zbawiciela: „Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,58) i dodał, że życie w realnej komunii z Jezusem już na tej ziemi sprawia, że przechodzimy ze śmierci do życia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.