Papież przygotowuje kolejne pielgrzymki

Lipiec to dla Franciszka teoretycznie miesiąc wakacji. Teoretycznie...

O chwilach papieskiego wytchnienia świadczy jednak tylko zawieszenie w tym miesiącu audiencji środowych i porannych Mszy z udziałem wiernych. „Franciszek nie chce opuszczać domu św. Marty, jednak już zmiana rytmu pracy oznacza dla niego wypoczynek” – mówi watykański rzecznik prasowy. Ks. Federico Lombardi dodaje, że bez obowiązkowych spotkań Papież jest swobodniejszy, choćby gdy chodzi o godzinę odprawiana codziennej Mszy.

Po powrocie z najdłuższej pielgrzymki tego pontyfikatu, jaką była podróż do trzech krajów Ameryki Łacińskiej, Ojciec Święty przygotowuje się obecnie do wyzwań, które oczekują na niego jesienią. „Pielgrzymki na Kubę i do Stanów Zjednoczonych oraz Synod Biskupów o rodzinie to wydarzenia, na których obecnie skupia się uwaga Papieża” – mówi ks. Lombardi. Aktualnie Franciszek m.in. opracowuje swoje wystąpienia w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych, w Amerykańskim Kongresie i na Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii. Myśli także o swej pielgrzymce do Afryki.

„Papież nie obawia się nowych wyzwań i hojnie odpowiada na natchnienia Ducha Świętego, prowadząc Kościół na kolejne peryferie” – zauważa ks. Lombardi, wskazując na ogromną gęstość papieskiego nauczania i intensywność obecnego pontyfikatu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama