Papieski program na dziś

W Ekwadorze, ze względu na różnicę czasu, dopiero rozpoczyna się dzień. Dziś Franciszek jest w Quito.

Rano (czyli o naszej 16:00) Franciszek spotkał się z episkopatem Ekwadoru w Centrum Kongresowym Parku Dwóchsetlecia ekwadorskich walk niepodległościowych. Główny punkt dzisiejszego programu - Eucharystia z tłumnym udziałem mieszkańców stolicy - zostanie odprawiona w tym samym parku. Rozpocznie się już za pół godziny - o 17:30.

Po południu natomiast, kiedy w Europie będzie już noc, przewidziane są dwa spotkania, które akcentują społeczny aspekt tej podróży apostolskiej do Ameryki Łacińskiej. Na Katolickim Uniwersytecie Ekwadoru Papież spotka się ze środowiskiem akademickim i oświatowym. Natomiast w XVI-wiecznym klasztorze św. Franciszka skieruje przesłanie do społeczeństwa obywatelskiego Ekwadoru.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.