Franciszek odwiedził Benedykta

Papież Franciszek odwiedził dziś o 10.00 swojego poprzednika, papieża seniora Benedykta XVI – podało Radio Watykańskie, powołując się na rzecznika Watykanu, ks. Federico Lombardiego SJ.

Rozmowa ojca świętego z jego poprzednikiem trwała około 30 minut. Franciszek życzył Benedyktowi XVI udanego pobytu w Castel Gandolfo, gdzie papież senior spędzi dwa tygodnie – do 14 lipca. W najbliższy piątek, 3 lipca, właśnie w tej letniej rezydencji otrzyma on doktorat honoris causa dwóch krakowskich uczelni: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Akademii Muzycznej.

Franciszek natomiast  w wakacje nie opuszcza Watykanu. Zredukuje tylko codzienne obowiązki. Środowe audiencje ogólne będą zawieszone w lipcu, w sierpniu zaś odbywać się będą w Auli Pawła VI. Wyjątkiem będzie jedynie audiencja dla Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, która będzie miała miejsce na Placu św. Piotra 3 lipca.

Na dwa letnie miesiące zostaną też zawieszone Msze z grupami wiernych w kaplicy Domu św. Marty. Jedyne stałe publiczne spotkanie, z którego Papież nie rezygnuje, to niedzielna modlitwa Anioł Pański. Franciszek będzie ją odmawiał jak zwykle z okna biblioteki Pałacu Apostolskiego, z wyjątkiem okresu jego pielgrzymki do Ameryki Łacińskiej. W przyszłym tygodniu czeka go tygodniowa podróż apostolska do Ekwadoru, Boliwii i Paragwaju.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama