„Moralny nakaz szanowania i obrony natury nie jest niczym nowym dla różnych tradycji religijnych”. Przypomniał o tym stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy agendach ONZ w Genewie na konferencji „Klimat i zdrowie” zorganizowanej przez WHO.
Abp Silvano Tomasi zauważył, że Pismo Święte pełne jest napomnień dotyczących szacunku do natury i większość religii ma podobne przykazania. Człowiek nie jest właścicielem, lecz zarządcą stworzenia. W ostatnim czasie Kościół podkreśla, że niszczenie natury jest spowodowane przez uprzywilejowaną mniejszość, a negatywne tego skutki dla zdrowia i warunków życia doświadcza większość mieszkańców naszej planety. Na krajach bogatych i wysoko rozwiniętych spoczywa szczególna odpowiedzialność za naprawę szkód, które już wyrządzono naturze, i powinny one zapobiegać jej dalszej dewastacji.
Przedstawiciel Watykanu przypomniał, że w końcu kwietnia pod patronatem Papieża odbyło się w Watykanie spotkanie polityków, zwierzchników religijnych, ludzi biznesu i uczonych, którzy dyskutowali nad moralnym wymiarem zmian klimatycznych i ich wpływem na najuboższych. Abp Tomasi zakończył swoje wystąpienie cytując słowa Ojca Świętego: „Stworzenie jest wspaniałym darem Boga, o który powinniśmy się troszczyć i korzystać z niego dla dobra wszystkich”.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.