Głównym celem podróży przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan jest udział w międzynarodowym sympozjum ekumenicznym pt. „Jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół Chrystusowy”.
Sympozjum jest poświęcone twórczości słynnego teologa okresu soborowego kard. Yvesa Congara OP. Zorganizowała je na wydziale teologii prawosławnej Uniwersytetu Belgradzkiego tamtejsza archidiecezja katolicka. W spotkaniu wezmą udział katoliccy i prawosławni teolodzy z Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Słowenii. Jak zaznaczył katolicki arcybiskup Belgradu Stanislav Hočevar, już samo zorganizowanie sympozjum ekumenicznego w naukowym środowisku prawosławnym świadczy o dobrych relacjach obu Kościołów.
W programie wizyty kard. Kocha znalazło się też spotkanie z prawosławnym patriarchą Ireneuszem. Warto dodać, że zwierzchnik serbskiej Cerkwi chciał już wcześniej skontaktować się z Papieżem. Pośrednikiem miał być prezydent Serbii Tomislav Nikolić, który jednak musiał niedawno zrezygnować z wizyty w Watykanie z powodu groźnej awarii samolotu.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.