Prezydent Gruzji u Papieża

Papież przyjął na audiencji prezydenta Gruzji Giorgi Margwelaszwiliego. Jest to pierwsza wizyta tego polityka w Watykanie.

Jak podaje oficjalny komunikat prasowy, serdeczne rozmowy pozwoliły docenić rozwój relacji dwustronnych i głębiej przedyskutować niektóre ważne dla obu stron kwestie, między innymi pozytywny wkład lokalnego Kościoła katolickiego na polu działalności charytatywnej i oświaty.

Z niepokojem rozmawiano też o napięciach w regionie i podkreślono potrzebę pełnego poszanowania prawa międzynarodowego. Uznano, że wszelkich rozwiązań powinno się szukać na drodze pokojowych negocjacji między zainteresowanymi stronami. Wspomniano również o niedawnych krokach Gruzji, potwierdzających znaczenie tego kraju na kontynencie europejskim.

Po audiencji u Papieża gruziński prezydent gościł też w sekretariacie stanu. Kard. Pietro Parolin, który przy takich okazjach podejmuje zazwyczaj w Watykanie głowy państwa, tym razem był nieobecny. Udał się bowiem do Panamy, gdzie uczestniczy w panamerykańskim szczycie. W watykańskim sekretariacie stanu z gruzińskim politykiem rozmawiał zatem podsekretarz ds. relacji z państwami ks. Antoine Camilleri.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.