Co to znaczy wszystko?

Pięć bożonarodzeniowych sugestii przekazał Papież dzieciom z włoskiej Akcji Katolickiej. Grupa młodocianych przedstawicieli tej organizacji wraz z dorosłymi opiekunami przyszła do Watykanu, by złożyć Franciszkowi świąteczne życzenia.

Przy okazji przedstawili oni pokrótce inicjatywy, jakie podejmują w ramach swojego kościelnego zaangażowania.

W centrum spotkania stało hasło, które towarzyszy w tym roku formacyjnym Akcji Katolickiej dzieci: „Wszystko do odkrycia”. Nawiązując do niego, Ojciec Święty wyszedł od słowa „wszystko” i sformułował pięć zasad: „wszystko budować razem”, bez zniechęcania się; „wszystko z miłością”, w trosce o ubogich i potrzebujących; „wszystkim trzeba się dzielić”; „wszystko jest możliwe” z Jezusem; oraz „wszystko trzeba opowiedzieć”, co oznacza potrzebę modlitwy, rozmowy z Jezusem.

„I co na to powiecie? Czy czujecie się na siłach, by spróbować pójść za tą propozycją «wszystkiego»? Co? Myślę, że wy już żyjecie wieloma z tych propozycji – stwierdził Franciszek. – Teraz, wraz z łaską swego narodzenia, Jezus chce wam pomóc zrobić jeszcze jeden krok, wykonany bardziej zdecydowanie, z przekonaniem i radością, by być Jego uczniami. Wystarczy jedno małe słówko «Oto ja». Uczy go nas nasza Matka Maryja, która tak właśnie odpowiedziała na wezwanie Pana: «Oto ja». Możemy o to prosić razem odmawiając Zdrowaś Mario. I pamiętajcie, że wszystko jest do odkrycia, wszystko do zbudowania razem, wszystko z miłością, wszystkim trzeba się dzielić, wszystko jest możliwe i że wiara to wydarzenie całe do opowiedzenia”. 
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama