Watykan: konferencja na temat autyzmu

„Osoba z zaburzeniami ze spektrum autyzmu: ożywiać nadzieję” – to temat rozpoczętej [dzisiaj] 20 listopada dwudziestej dziewiątej międzynarodowej konferencji zorganizowanej w Watykanie przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych. Bierze w niej udział ponad 700 delegatów z 65 krajów.

Wybrany temat był już wcześniej trzykrotnie podejmowany przez Radę w specjalnych przesłaniach na obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu. O głównych założeniach tegorocznej konferencji, roli nadziei w procesie przeżywania autyzmu przez chorych i ich bliskich, a także racjach, dla których podjęto w tym roku taki właśnie temat, mówi w Radiu Watykańskim przewodniczący dykasterii abp Zygmunt Zimowski.

„Wszystkie osoby dzieci, młodzież i starsi – u których występują ciężkie formy autyzmu, potrzebują ogromnego wsparcia ze strony rodziny, społeczeństwa, wychowawców, lekarzy oraz pracowników sektora opieki społecznej i duszpasterskiej. Niezliczone trudności, począwszy od etycznych, moralnych i duchowych, z jakimi spotykają się tak osoby cierpiące na zaburzenia autystyczne, jak i ci, którzy się nimi opiekują, przekonały nas o potrzebie podjęcia tego ważnego i trudnego tematu w ramach naszej konferencji. Będziemy przez trzy dni zastanawiać się, jak pomóc rodzinom, które są dotknięte autyzmem. Wzmacnianie nadziei u samych chorych, w ich rodzinach i u wszystkich tych, którzy się nimi opiekują, stanowi myśl przewodnią trzydniowych obrad” – powiedział abp Zimowski.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg