Papież: Różaniec jest modlitwą mego serca

"Różaniec jest modlitwą zawsze towarzyszącą memu życiu, jest też modlitwą ludzi prostych i świętych...jest modlitwą mojego serca" - napisał papież Franciszek.

"Różaniec jest modlitwą zawsze towarzyszącą memu życiu, jest też modlitwą ludzi prostych i świętych...jest modlitwą mojego serca" - napisał papież Franciszek w przedmowie do włoskiej edycji książki napisanej przez pracującego w jego sekretariacie osobistym ks. Yoannisa Lahzi Gaida. Nosi ona tytuł "Il Rosario. Preghiera del cuore" (Różaniec, modlitwa serca) i ukazała się nakładem wydawnictwa Shalom.

Donosząc o tym na łamach portalu vaticaninsider znany włoski watykanista, Andrea Tornielli podkreślił, że odręcznie napisane słowa Ojca Świętego noszą wymowną datę, 13 maja br. - wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

Autor książki, ks. Yoannis Lahzi Gaid jest kapłanem obrządku koptyjskiego. W oryginale została napisana po arabsku i pomimo, że wspólnota katolickich koptów jest niewielka, to sprzedano jej 130 tys. egzemplarzy. W wydaniu włoskim książki zamieszczono także fragmenty przemówień papieża Franciszka. Łączy ona tradycyjne formuły modlitwy, rozważania ewangeliczne z komentarzem i pozwala modlić się różańcem, uwzględniając również tradycję duchowości wschodniej.

Tornielli przypomina wypowiedziane w marcu br. słowa ówczesnego sekretarza Ojca Świętego, ks. prałata Alfreda Xuereba, który w Radio Watykańskim powiedział, że Franciszek, gdy odczuwa potrzebę odpoczynku bierze do ręki różaniec. Odmawia co najmniej trzy różańce dziennie. Jak mówi sam Franciszek - pomaga to jemu się zrelaksować. Następnie papież powraca do pracy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama