Trzeba głosić prawdę o Bożym Miłosierdziu

Apostolskim zadaniem Kościoła jest głosić całemu światu bogactwa Bożego Miłosierdzia i stale o nie błagać. Ojciec Święty przypomina o tym w liście do kard. Francisco Javiera Errazuriza Ossy.

Arcybiskupa seniora Santiago de Chile Franciszek mianował swoim specjalnym wysłannikiem na III Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy), który rozpocznie się w piątek 15 sierpnia w stolicy Kolumbii.

Świadectwo o tym, że Bóg jest miłosierny, daje Biblia, a potwierdza je życie wielu świętych i wydarzenia z dziejów narodów – podkreśla Papież. Wskazuje, że prawdę tę należy głosić „wszystkim ludziom, którzy często żyją w mroku egoizmu i cieniu śmierci”, gdyż brakuje im prawdziwego światła duszy, jakim jest nadzieja. Przytacza też słowa św. Jana Pawła II z encykliki „Dives in misericordia”: „Uobecnianie Ojca [jako] miłości i miłosierdzia jest w świadomości samego Chrystusa podstawowym dowodem Jego mesjańskiego posłannictwa” (n. 3). Franciszek, będąc Następcą św. Piotra, pragnie ukazywać wszystkim Boże Miłosierdzie jako drogę wiecznego zbawienia. Misję swojego specjalnego wysłannika na spotkanie w Bogocie, rozpoczynające się w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, poleca Jej jako Matce Miłosierdzia. Przekazując uczestnikom kongresu apostolskie błogosławieństwo, prosi ich też o modlitwę za posługę Piotrową, którą pełni.

W liście do chilijskiego kardynała Ojciec Święty wspomina, że o wysłanie specjalnego przedstawiciela na Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w stolicy Kolumbii prosili go dwaj kardynałowie: gospodarz spotkania, arcybiskup Bogoty Ruben Salazar Gómez, i Christoph Schönborn z Wiednia. Austriacki purpurat jest prezesem dzieła tych światowych kongresów (WACOM) i to on je zaproponował w 2003 r., jeszcze za życia św. Jana Pawła II. Pierwszy taki kongres odbył się w 2008 r. w Rzymie, a drugi przed trzema laty w krakowskich Łagiewnikach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.