Papieskie życzenia

Franciszek wysłał list z życzenia dla sędziwego proboszcza w Hiszpanii.

Ze łzami w oczach 90-letni kapłan w kantabryjskiej miejscowości Miera odczytał swoim parafianom list, który otrzymał od Papieża Franciszka. Ks. Ricardo Bárcena od 62 lat posługuje w pięciu parafiach hiszpańskiego regionu Kantabrii. W napisanych odręcznie pozdrowieniach Ojciec Święty dziękuje mu za dotychczasową pracę duszpasterską i zachęca, by dzielnie swą misję kontynuował. Praca ta jest trudna, gdyż na tamtym obszarze diecezji Santander znajduje się wiele małych, odizolowanych od siebie wiosek, i parafianie są bardzo rozproszeni na stosunkowo dużym terenie.

„Świadectwo takie jak księdza umacnia moją wiarę i miłość do Kościoła. Dziękuję za to z całego serca! Z kapłanami takimi jak ksiądz, który mając 90 lat nadal głosi Jezusa oraz to, że jest jego maleńkim dzieckiem, a który także niesie na swych barkach kilka parafii, czuję, że Kościół jest naprawdę młody” – napisał Franciszek. Zapewnił również o swoim wsparciu modlitewnym.

List Ojca Świętego był odpowiedzią na przesłane mu przez ks. Bárcena i jego parafian świadectwo duszpasterskiego entuzjazmu i pragnienia posługi ludziom. Kapłan napisał mu między innymi, że nadal z radością pełni swą misję mimo ukończenia 90. roku życia, ograniczeń w prowadzeniu samochodu i słabnącej sprawności fizycznej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg