Podwójna wizyta Franciszka w Casercie

Ojciec Święty dwa razy odwiedzi w tym miesiącu Casertę. Poinformował o tym biskup tego południowowłoskiego miasta Giovanni D’Avise, a potwierdziło watykańskie biuro prasowe.

Jak wiadomo, Franciszek planował złożyć prywatną wizytę znajomemu pastorowi ewangelikalnemu i jego wspólnocie. Wydarzenie to wstępnie planowano na 26 lipca. Okazało się, że wspominana tego dnia w liturgii św. Anna jest współpatronką Caserty i miejscowy ordynariusz zaczął zabiegi, aby papieska wizyta nie miała jedynie charakteru prywatnego i aby spotkał się on również z miejscowymi katolikami. Tak więc wizytę u pastora Giovanniego Traettino przesunięto o dwa dni (na 28 lipca), a 26 lipca po południu Papież odprawi w Casercie Mszę dla wiernych tamtejszej diecezji. Przewidziano też spotkanie z miejscowym duchowieństwem. Szczegóły ustala specjalna ekipa watykańska, która udała się na miejsce.

„Dziewięć dni to bardzo mało na przygotowanie wizyty. Jest ona jednak dla nas ogromnym darem - podkreśla miejscowy ordynariusz tego południowowłoskiego miasta Giovanni D’Avise. - Przyjmiemy Papieża w całej naszej prostocie, nie tyle skupiając się na wielkich przygotowaniach, ile na tym, czym to wydarzenie będzie dla naszej wspólnoty i co może w nią wnieść. Będzie to wizyta ojca u dzieci, które obchodzą święto swej patronki. Ma to szczególny wydźwięk. Przed Mszą Franciszek spotka się z miejscowym duchowieństwem. Będzie też zarezerwowany specjalny sektor dla chorych i niepełnosprawnych, by jak najlepiej mogli uczestniczyć w papieskiej liturgii. Poprosiłem naszych diecezjan, by uszanowali prywatny charakter drugiej wizyty, jaką Papież złoży swemu przyjacielowi. Będą to wówczas wyłącznie prywatne odwiedziny u pastora”. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama