Jesteśmy rodziną Ojca Przedwiecznego

Około 3 milionów pielgrzymów przybyło z całej Brazylii i sąsiednich krajów do sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w brazylijskim stanie Goiás. Tradycyjnym uroczystościom, trwającym od 27 czerwca do 6 lipca, towarzyszy tym razem hasło: „Jesteśmy rodziną Ojca Przedwiecznego”.

Uroczystości ku czci Boskiego Ojca Przedwiecznego pod względem liczby pielgrzymów zajmują drugie miejsce po świętowaniu Matki Boskiej z Nazaretu w Belém, w północnym stanie Pará. W ciągu dziesięciu dni pokaźna liczba wiernych odbywa pielgrzymkę pieszo z Goiânia do Trindade. Trasę nazywaną „Drogą wiary” pielgrzymi przemierzają w klimacie rozmodlenia, medytując przede wszystkim Drogę Krzyżową. 

W ubiegłym roku w pielgrzymce uczestniczyło 2.700.000 wiernych przybyłych z całej Brazylii. W tych dniach będzie 115 Mszy, 45 nowenn ku czci Boga Ojca i różaniec podczas 30 specjalnych nabożeństw. Ponad dwa tysiące wolontariuszy pozostaje do dyspozycji pielgrzymów. Tradycyjnie na placu przed bazyliką-sanktuarium odbywa się poświęcenie zaprzęgów ciągniętych przez woły i konie. Najdłuższą trasę 500 km pieszo przemierzą wierni, którzy wyruszyli z Alto Araguaia w stanie Mato Grosso. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama